Služby rodinného zubaře na úrovni

Základní péče zubaře obecného

Medicína se v posledních letech drobí a specializuje. Je to podobné jako v mraveništi. Každý má svůj úkol a v tom se zdokonaluje. Má to ovšem i podstatnou nevýhodu v tom, že potom chybí někdo, kdo je schopen posoudit a diagnostikovat pacientův problém a ten následně delegovat dále oněm mravenečkům – specialistům. Právě toto nabízí náš vedoucí lékař – zkušenost a celostní pohled na problém. Sám se přitom specializuje na implantologii a záchovnou stomatologii – tudíž malé přímé opravy zubu pomocí adhezivních výplní

Plomby – Výplně – Záchovná stomatologie

Plomby se nacházejí na muničním skladu. Zoubky se dostavují výplňovými materiály. Těch máme hned několik. Slavný amalgám, od kterého se ustupuje z ekologických důvodů. Ovšem z našeho pohledu je obsolentní z úplně jiného důvodu. Každý materiál má svoje pro a proti. Amalgám je velmi jednoduchý na manipulaci a kvůli obsahu rtuti dovede rozhraní zubu a výplně dlouho vzdorovat bakteriím. Nicméně pod téměř každým amalgámem kaz je, navíc je to kov namačkaný do zubu, z čehož pramení největší jeho zlo a to jsou praskliny. Až na výjimky jsou zuby s velkými amalgámovými výplněmi popraskané a to často vede k drahým opravám či dokonce ztrátě zubu. Ponechme tedy amalgám do ordinací třetího světa, kam patří. My už jsme naštěstí v době adhezivní. Bílé výplně (kompozita) jsou velmi náročné na přípravu. Není nic horšího než špatně udělaný kompozit – proto ho děláme správně a to díky znalosti z mnoha školení. Nic není tak dokonalé jako původní zdravý zub, ale dobře udělaný kompozit se tomu blíží zdaleka nejvíce. Je sice pravda, že kvůli náročné práci trvá jeho zhotovení déle, a proto je třeba ho zaplatit.

Implantáty, doplňování kosti

Ztrátu celého zubu se snažíme vždy oddálit, co to jde. Někdy se to ale nepovede a potom je většinou třeba zoubek nahradit. Nejvhodnější je pro tuto náhradu titanový implantát. Ten potřebuje určité množství kosti okolo sebe, a proto máme a ovládáme i postupy k získání takového množství kosti. Na naší klinice dovedeme provést techniku Sinus lift i extrémně šetrným a bezpečným způsobem, který jsme se naučili během zahraničních školení.

Dentální hygiena – základ všeho

Stomatologie je drahá, zubaři neví, co by za to chtěli, zloději. Takovýchto chytrých hesel je okolo spousta a rádi bychom řekli, že ani my nevyhazujeme peníze rádi. A právě proto je tu dentální hygiena. Ošetření na moderní klinice oproti levným postupům patřících spíše do Afriky Vám přinese jednu hlavní výhodu. A to je přesnost a očistitelnost prací zde zhotovených. Ale je to úplně hloupá investice, pokud se o ty zoubky nechceme dále sami starat. Bohužel se po porodu miminka, placenty dále neobjeví návod na člověka. Tento návod však už vytvořen byl spoustou chytrých hlav a právě to Vás tu naučíme. Navíc perfektně odstraníme a očistíme to, co už vy nezvládnete. Dentální hygienista je vlastně takový automechanik a školitel v autoškole v jedné osobě. A všichni si dovedeme představit, jak by to na silnicích vypadalo, kdyby tyto profese byly obcházeny. Pro pacienty, kteří chodí na dentální hygienu dle doporučení našeho hygienisty, máme motivaci v podobě 10letých záruk na podkažení našich prací. Navíc u akutních návštěv nebudete nic platit. Takže vzhůru do 21. století.

Endodoncie

Je to jen jiný název pro takzvané čištění kanálků. Pokud se kaz dostane příliš hluboko nebo bakterie skrz praskliny v zubu způsobí odumření živé čísti zoubku (lidově řečeno nervu), je potřeba tento miniaturní jeskynní komplex opracovat, rozšířit, vydesinfikovat a zaplnit speciální gumou. V případě, že se vše udělá správně, 9 z 10 zoubků nám vydrží další desetiletí bez bolesti a váčků v kosti. Ve srovnání se standardními postupy z dob socialismu (bohužel hojně užívanými i dnes – znáte je jako kanálky na pojišťovnu), které mají 5letou pravděpodobnost úspěchu někde mezi 20 a 60 procenty. Rozpětí je spíše dílem náhody a započítáním zbytečně umrtvených zubů. Na tyto postupy jsme vyškoleni a máme top techniku v podobě nejmodernějších německých mikroskopů a nástrojů.